
Satco LED European 40W Equivalent Torpedo Bulb – 4.5W – E14 Euro Base – Clear – 3000K
Satco LED 4.5W B11/European Base/LED/3000K/350L 40W Equivalent
| Watts | 4.5W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | B11 |
| Base | European Intermediate |
| ANSI Base | E14 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 350L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Lamp Type | Candle |
| Technology | LED |
Satco LED 4.5W B11/European Base/LED/3000K/350L 40W Equivalent
| Watts | 4.5W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | B11 |
| Base | European Intermediate |
| ANSI Base | E14 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 350L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Lamp Type | Candle |
| Technology | LED |
Original: $9.99
-65%$9.99
$3.50Description
Satco LED 4.5W B11/European Base/LED/3000K/350L 40W Equivalent
| Watts | 4.5W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | B11 |
| Base | European Intermediate |
| ANSI Base | E14 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 350L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Lamp Type | Candle |
| Technology | LED |
















